Teknoloji

2019 Jaguar I-Pace Sürücüler Notları İnceleme

2019 Jaguar I-Pace, geçen yıl piyasaya çıkan en yeni ve en önemli modellerden biri. Son olarak, otomobil üreticilerinin Tesla'nın ürünleri ile doğrudan rekabet edebilecek modelleri piyasaya sürmeye başladığını görmeye başlıyoruz .

I-Pace hem içinde hem de dışında çarpıcı bir tasarıma sahip ve bir Jaguar ürününden beklediğiniz tüm cazibeyi barındırıyor. Şimdiye kadar I-Pace‘den etkilendik ve sadece biz değiliz . Bizim tartışmaya göz atın üzerinde Autoblog podcast. I-Pace, EPA dereceli 234 mil menzile sahip ve bir çift elektrik motoru sayesinde aküden gelen güç dört tekerleğe de gönderiliyor.

Bu Sezyum Mavisi modeli üst düzey SEÇ süslemesindedir. 81,495 $ ‘lık temel fiyatı panoramik sunroof, LED aydınlatma, ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar, çift bölgeli iklim kontrolü, Meridian ses sistemi ve havalı süspansiyon gibi özellikler içeriyor. Test cihazımız, en pahalı olanı 2.400 $ ‘lık performans koltukları olan çeşitli seçeneklerle donatılmıştır. Diğer seçenekler arasında 570 dolarlık bir ekran, 800 dolarlık dört bölgeli iklim kontrolü, ayarlanabilir ortam aydınlatması için 250 dolar ve sis farları için 100 dolar bulunmaktadır. Sonuçta, bu Jaguar herhangi bir teşvik veya vergi kredisinden önce size 89.638 $ geri koyacaktır.

Genel Yayın Yönetmeni Greg Migliore: I -Pace‘dan gerçekten etkilendim. Jaguar‘ın elektrik stratejisi için yeni bir vizyon oluşturuyor ve hemen hemen her alanda iyi bir şekilde yürütülüyor. 394 hp ve 512 lb-ft tork iten güç aktarma sistemi muhteşemdir ve ışıklar arasında döndüğümde ve akan trafikten geçerken beni tekrar koltuğuma çeker. Dinamik mod nabzı biraz daha hızlandırır. Direksiyonda hafif, kesin ve doğrudan olan hafif bir ayar dışında sürüş karakterinde çarpıcı bir değişiklik fark etmedim. Güzel bir his.

Tasarım çarpıcı. Gerçek hayatta resimlerden daha iyi görünüyor. Autoblog’ların AnaliziI-Pace ve önceki konseptinin galerileri beni duraklattı. Bu şey garip, ben mused. Ama benim araba yolumda, sokakta – harika. Dört kapılı bir kama şeklinde dinamo oluşturarak, biraz da kaldırıldı, aynı zamanda doğranmış. Sadece olumsuz: çok az arka görüş. İçinde, bu bir muhteşem “istiridye” süet başlık, alüminyum kaplama ve yakışıklı kahverengi deri vardır. Bilgi-eğlence oldukça iyi çalışıyor; Jaguar bu işte daha iyi oluyor. Birkaç analog butona aldırış etmem ama bu göründüğünden daha kolay. Keskin ve fütüristik.

I-Pace hiç iyi değildi. Koltuk ısıtıcısı kontrollerinin kullanımı sinir bozucuydu ve beklediğim kutup havalarında gece boyunca dışarıda bıraktığımda aralıkta bir düşüş olduğunu fark ettim. Menzil hesaplamayaklaşık 200 milden 145 milyara düştükten sonra ilerledikçe bir mil geri kazandı.

I-Pace‘ımız 80.000 doların üzerinde başlıyor , ki aynı zamanda sağlıklı bir bagaja sahip çekici bir elektrikli otomobil için de uygun. (Orada ne yaptığımı görün). Bunun bir Tesla kadar havalı olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle Jaguar için bir kazanç.

Bu otomobille ilgili en büyük sıkıntım, Jaguar‘ın kendisi için yarattığı bir problemle ilgili. Isıtmalı / soğutulmuş koltukları veya iklim kontrolü ayarlarını değiştirmeye çalışmak eşsiz bir savaş. Herhangi bir bireyin fan hızı, sıcaklığı ve koltuk kontrollerine, iten, çeken ve katlanan tek bir düğme ile erişilir. Bu, temel iklim kontrolleri için zaten çok karmaşık geliyorsa, haklısınız demektir. İterek veya çekerek hangilerini kontrol ettiğinizi değiştirirsiniz ve gerçekten yapmak istediğiniz şey ısıtmalı koltuğu açmak olduğunda, fanı yükseltmek için yeterli bir gecikme olabilir. Sadece Jaguar‘a, sevimli olması gerekmeyen bir şeyle çok tatlı olmaya başlayın. Belki bir şeyleri ayarlamak için yeterli zaman harcadıktan sonra alışırsınız.

Bir önceki yazımız olan 2018 Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Tanıtım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat