Teknoloji

2019 Aston Martin Vantage İnceleme

Vantage hakkında bir anket yapmak niyetinde değildik; henüz oldu. Ne zaman durduğumuzda - benzin istasyonlarında, trafik ışıklarında, kuru temizleme makinelerinde, Whole Foods'taki otoparkta - insanlar Vantage'a kendi yerçekimi alanına sahipmiş gibi çekildi.

Yabancılar uzaylı bir uzay aracına sahip olabilecekleri için temkinli bir şekilde dolandılar. Telefonlar çıkarıldı, özçekimler koptu ve sorun ne oldu. Vantage’in daha fazla dikkat çekmesinin tek yolu, Melania Trump’ın “Gerçekten Umurumda Değil mi, U? ceket ve bir çift Gucci Aviators. Sonra tekrar, belki de değil.

Vantage Geçmişe Sahip Bir Arabadır
2019 Vantage, Aston Martin‘in tarihinin sizi yeni modellerinden birinden beklemenize yol açacağı her şeydir; Bu, tarihsel olarak çok az şey yapmak zorunda olan bir şirkettir. Yani, Vantage yeni ama tamamen yeni değil. Şasesi Aston DB11’in değiştirilmiş bir versiyonudur . Motoru Mercedes-AMG tarafından besleniyor.

Hatta, adı rozeti bile, 1962’den kalma, DB4’ün en yüksek performanslı versiyonuna yapıştırıldığı zamandan beri geri döndü . 2005’ten bu yana, adı şirketin bu yeni Vantage’ın yerini aldığı otomobil adı verilen giriş seviyesi modelini süslüyor. Ve yeni Vantage’a gelince Aston’un gobsmackingly beautiful cars’ın tasarımına sadık kalmaya bakalım . Bunu gören hiç kimse, sözünü yerine getirip getirmediğini sorma gereği duymadı. Ama öyle mi?

V8 Vantage‘ın bir düzineden fazla yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana Aston Martin‘in hedefi, Porsche 911‘i seçkin spor otomobilleri olarak ele almaktı. Yeni Aston‘da yüzlerce kilometre harcadıktan sonra, kovalamanın bitmek üzere olduğunu onaylayabiliriz. Vantage‘in arkadan çekişli, bağlı alüminyum, DB11 türevi şasi, ayakları üzerinde durmadan, sağlam, harika iletişimsel 911’den daha hafif olmasını sağlayan keskin direksiyon çevikliğine sahip keskin bir dansçı.

Vantage’ın sıkı sürüşü, Michigan’ın zorlu yollarında kırılganlaşıyor – çoğu 911 modeli buruşuk kaldırımlarımızı daha çok affediyor – ve Porsche, Aston’u direksiyon hissi açısından kolayca rahatlatıyor. Ancak Vantage, balistik hızlarda asfalt kurdeleleri kullanarak aşağı yırtılabilir. Onun incelik etkileyici.

Bu Aston Martin 503 hp Parça Hayvandır
Yani onun hızı. Bu AMG motor, Mercedes-AMG C63 S ve GLC63 S coupe SUV davlumbazlarının altında bulunan aynı 503 hp, ikiz turbo 4.0 litre V-8‘dir. Burada, 2000 rpm‘de 505 lb-ft tork için ayarlanmış ve hızlı değişen sekiz ileri ZF transaks‘a dayandı, Vantage‘i 3.4 saniye içinde 60 mil / dakikaya fırlattı ve mide sıkışma izini bırakan bir köşeden dışarı attı – ve bir egzoz hızlı ateş gök gürültüsü gibi geliyor. Yapımcısına göre, Vantage 195 mil / saate kadar parti yapmayı bırakmayacak.

Partiyi, Vantage‘ın iz bırakabilen spor otomobil rolünü ne kadar iyi kullanabileceğini görmek için Michigan‘daki Güney Haven‘daki GingerMan Raceway‘e götürdük. Burada, stabilite kontrolü kapalı ve sürüş modu, ayarlanabilir amortisörleri ve elektronik sınırlı kayma diferansiyelini en agresif ayarlarına geçiren Track‘e ayarlıyken, Vantage bize kendisinin en iyi versiyonunu gösterdi.

Agresif hassasiyetle köşelere yönlendirir; yapışma kenarı üzerinde dengelemek kolaydır; ve gücü, o kadar iyi gelişmiş bir yarış otomobili gibi ani, canlı kuyruk kuyruklarından arındırılmış bir şekilde yetkilendiriyor. İsteğe bağlı (9995 $) karbon-seramik fren rotorları, GingerMan‘ın kısa sırtını protesto etmeksizin 130 mil zamandan ve tekrardan aşağı çekerek, acımasız, tutarlı ve solmaz hale geldi.

Bununla birlikte, iç tasarım ve yapı kalitesi için hiçbir mazeret oluşturulamaz, bu sadece bir arabada beklediğiniz seviyeye değil, 153.081 $ ‘dan başlayan ve bu rakamın 186.806 $‘ a hızlı bir şekilde şişirildiği bir rakamdır. karbon frenler ve çoğunlukla trim ile ilgili seçeneklerden bir avuç. Test arabamızın kabini siyah mikro kürede kesilmişti, ancak bu, gösterge panelinin birbirine uyması gibi garip bir yolu gizleyemedi ya da ortadaki ya da kaplanmamış panel kaplaması panellerindeki küçük, ayırt edilmesi zor düğmelerin kar fırtınası. kabine son nesil bir his verdi. En azından koltuklar uzun mesafeler için rahattı ve ayrıca Mercedes kaynaklı bilgi eğlence sisteminin kullanımı kolaydı.

Bir önceki yazımız olan Drauger OS, Yetenekli bir Linux Oyun Konsolu Platformu Yapıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat